Duben 2017

Tak se směj člověče

29. dubna 2017 v 16:51 | KRAVKA s.r.o.
- Život je těžký - řekl klaun, a namaloval si na obličej úsměv..

Ale co je to ten úsměv?
Odborníci by řekli, že je to tipická grimasa.
Ale co je to doopravdy?
Pro mě úsměv znamená Lásku, a Radost.. Když se na mě někdo usměje, hned mám lepší den.
A uvědomte si, jaký by byl svět bez úsměvu. Byli by jsme prázdná těla, co nedokáží pocítit radost.
Úsměv taky značí štěstí, a to jak je známo, potřebuje každý. A tak se alespoň jedou usměj. I ti nejskušenější lékaři se nechávají slyšet, Že smích léčí..

Citáty:
"Nauč se slzami v očích smát, nauč se pohladit se zavřenou dlaní, nauč se rozdat všechno a nemít nic, pak poznáš, že stojí za to žít." -

Phil Bosmans


"Jsme tu pro druhé lidi, především pro ty, na jejichž úsměvu a blahu závisí naše vlastní štěstí."
Albert Einstein

"Usmějte se. A ve vašem úsměvu ať je spousta dobroty a jenom trošku, trošičku trpkosti. Odpusťte životu a světu, že nejsou dokonalí."
Luisa Petinger

Tak BYE BYR a smějte se.. Proč? Protože to má smysl

Člověk, pán tvorstva

27. dubna 2017 v 20:19 | KRAVKA s.r.o.
Nevím, kdo dal člověku právo vládnout ostatním, "podřadným" tvorům, ale jisté je, že toho rozhodně nevyužívá pro dobro všech zvířat.

"Chováš se jako zvíře." "Fuj, ty jsi ale prase." "To je proti lidskosti." Proč? Kdo určil, že člověk je lepší? Které zvíře kdy stáhlo člověka z kůže a nosilo jej jako kabát? Které zvíře přišlo do města lidí, zastřelilo dospělé a jejich děti zavřelo do klece? Kdo nám dal právo zabíjet zvířata a jíst jejich maso? Kolik zvířat s chutí do života mohlo žít, nebýt naší touhy po masu? Kdo nám dovolil střílet tvory jako my a jejich kůži vystavovat na stěnách obývacích pokojů? Kde je psáno, že lidé jsou lidští a zvířata zvířecí?

Ano, jsme lidští, ale proč je lidskost známa jako dobrá vlastnost? Být člověk není nic, čím bychom se měli chlubit. Kdo dal lidem tolik pýchy, aby mohli nazývat ostatní jmény jako Blboun nejapný? Kdo nám dal právo ubližovat zvířatům pro naše potěšení? Kdo nám dal právo práskat majestátním lvům, králům zvířat, před nosem bičem a nutit je, aby si stoupali na pestrobarevné stupínky a klaněli se jásajícím divákům? Kdo nám dal právo pokořovat a ponižovat tvory, kteří se chovají lépe, než my, a nerozumí tomu, co děláme a proč? Které zvíře se kdy vyklonilo z vlaku a postřílelo tisíc bizonů jen tak, pro potěšení? Kdo pořádá hony a své mrtvé kořisti vkládá do úst větvičku stromu, člověk, či zvíře?

Zvíře prý nemá city a to je pravda. Myslí jinak, než my, řídí se instinkty. Ale to neznamená, že necítí bolest a strach. Kolik zvířat už skončilo na ulicích, kolik zrazených psů teď čeká za mřížemi výběhu v útulku na svého pána, kterému tolik věřili? Kolik myší a křečků zemřelo pomalou smrtí kvůli nezájmu majitele, kolik činčil a osmáků skonalo se slovy lidí: "To nemá cenu, proč vyhazovat prachy za zvíře, můžu si koupit nový za padesát kaček."? Kolik hlodavců a králíků tráví život v péči "milujících" páníčků, v laboratorním boxu s trochou pilin, pár granulemi a vodou ve víčku od lahve? Kolik je slepic zavřených v miniaturních klíckách, ze kterých lidé udělali továrny na vejce a maso? Kolik se narodilo nechtěných koťat a štěňat, kolik z nich se dostalo do útulku a kolik z nich skončilo u stromu či před supermarketem? Kolikrát jste četli v novinách o mláďatech u popelnice? Kolik z nich bylo utopeno či jim byl zlomen vaz?

Vždyť zvíře je nejlepší přítel člověka - zdá se však, že jde o přátelství jednostranné. Kdyby přátelství bylo jako symbióza, byl by člověk parazit. Zvířata nám nikdy nic neudělala. Pouze my jim. A přesto, když medvěd zabije trenéra, pes kousne dítě, kůň shodí jezdce... vždy se to svede na zvíře. Je to fér? Lidi, nezavírejte oči. Neotáčejte se zády. Tohle se dít nemusí a nemá. Na otázky v tomto článku si odpovězte sami. Pokud patříte k vzácným lidem, kteří mají vůči zvířatům čistý štít, prosím, neměňte se. Tohle není fér.
BYE BYR

Jaro...

6. dubna 2017 v 21:26 | KRAVKA s.r.o.
Začalo se probouzet. Jaro přišlo, a i když podle papíru už jaro je, tak teprve teď to začalo.

Sněženky, Narcisky a to vše vylízá ze země, a ukazuje nám svou krásu. Libná vůně zaplňuje ovzduší, nasládlou vůní jara.
Jak voní jaro?
Je to nepopsatelný zážitek. Cítíš květiny, stromy,zeminu a to vše dohromady.
Slunce se začíná rozpalovat, a země se probouzí. Půda se pomalu připravuje na nápory slunce, v létě.