Osud

19. března 2017 v 20:19 | sarinka580
Osud?
Co je to osud? Tak jednoduchá otázka a přesto tak těžká...

Dost s tou vážností !!
Pro mě osud znamená mnoho.
Ale co přesně je to ten OSUD?
Slouží nám k něčemu?
Jestli nevíte, přečtěte si tento příběh...
Věříte na osud?
Ne?
Tak čtěte až do konce a snad.....

Šla jsem po náměstí. V kapse jsem měla mobil. Nevěděla jsem kolik je hodin ale byla jsem líná se podívat. Obcházela jsem kašnu když ke mě přispěchala jedna dívka. Byla velmi zadýchaná a nervózní.
,, Ahoj.. Nevíš kolik je hodin? . zeptala se mě rozrušeně dívka
Já netušila co odpovědět. Bylo mi hloupé říct že nevím.
,, Asi něco kolem půl třetí... '' typla jsem si.
,, Sakra!... " vykřikla nešťastně dívka a běžela pryč.
Když jsem jí neviděla tak jsem vytáhla mobil a podívala se na hodiny. Byli dvě hodiny odpoledne. Ale já té chudince řekla že je půl třetí! No nic. Vždiť je to jen půl hodiny...
Ale potom jsem uslyšela křik. Šlo to od přechodu pro chodce. Doběhla jsem tam a viděla tu dívku jak leží na zemi s krvavou hlavou a vedle ní se skláněl rozrušený řidič auta.
,, Zavolej sanitku!! " zavolal na mě
Já se podívala do ruky kde jsem svírala mobil. Vytočila jsem 155 a čekala......

Po dlouhé době dorazilo žluté auto. A zastavilo těsně před námi. Vystoupil z ní tlustý a neupravený sanitář. Ani se nezeptal co se stalo. Jen se svým kolegou dívku naložili a řekli mi ať zavolán policii. Nevěděla jsem proč. Ale udělala jsem co mi řekli. Sanitka odjela a zůstal tam s námi ten ohyzdný sanitář.
Po chvíli přijelo malé auto. Byla to všeznámá Policie ČR. Jeden pohledný policista začal vyzvídat řidiče. Já jen poslouchala.
Dozvěděla jsem se že ta dívka uháněla přes přechod a nevšimla si auta. Řidič už nestihl zastavit a tak do ní asi 60 km rychlostí vrazil.
Potom se policista obrátil na mě
,, A proč jsi tu ty? " zeptal se mě
,, Já ani nevím.. " přiznala jsem se
,, Ona zavolala záchranku '' objasnil to sanitář
,, Aha tak to je jiná... " řekl zamýšlené policista.
Potom se nás jen zeptal na věk adresu a telefon. Poslušně jsem odpověděla nadyktovala adresu a telefon. Ale u mého věku se policista zarazil.
Je mi 16 let " odvětila jsem
Policista se na mě nedůvěřivě podíval. Asi nevěřil mému věku. Ale pak jen pokrčil rameny a něco si napsal do bloku.
Pak nás rozpustil. A já začala přemýšlet.....
Muselo se to stát?
Kdybych té dívce řekla pravý čas stalo by se to?
No jo.. Můžu za to já co se stalo? Nebo to byl Osud? Ale co je vlastně osud? Je to něco co nás táhne k určitým věcem nebo lidem? Nebo nic jako osud neexistuje? A je osud spojen i se smrtí? Ale co je po smrti...
Samé otázky a žádné odpovědi. Ou. Je mi teprve šestnáct a přemýšlím o takových věcech. Je to hloupost. I kdybych jí řekla pravý čas stejně by jí srazilo auto. A nebo ne?
Osud a smrt......

Po pár dnech ta Dívka zemřela na těžké krvácení do mozku. A toho řidiče zavřeli do vězení za ublížení a následné úmrtí z nedbalosti.
Rodina té dívky se soudila s tím řidičem. Nebudu vám lhát. Byli to pěkně velký peníze. A mě si pozvali taky. Měla jsem svědčit ku prospěchu řidiče.
Ale u soudu se odkryla ta část příběhu která měla být skryta. Ta část o špatném času který jsem té zesnulé řekla. A advokát rodiny té dívky to ještě tak zdramatizoval že jsem se za sebe až zastyděla.

Rozsudek byl zdrcující. Ale ne pro řidiče. Ale pro mě. Soudce obvinil mě. Prý jsem za její smrt mohla já!
To ale nebyla Pravda! Nebo ano? Mohla jsem svojí chybnou odpovědí ovlivnit její život? A pokud bych jí řekla správný čas byla by naživu? Kdybych nebyla tak líná a podívala se na telefon kolik je hodin.... Třeba mohla ještě žít!
Osud...
Ale to se nikdy nedozvíme. A já budu o svých činech moct přemýšlet 8 let ve vězení. I přesto že jsem ještě nebyla plnoletá jsem musela do vězení...
Smrt......


Tak to by bylo vše k tématu OSUD...
No nic tak BYE BYR a dejte bacha na ten Osud!!! A nepodceňujte Smrt!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama